EasyCut 280, EasyCut 320, EasyCut 360, EasyCut 400

 

Žací lišty KRONE EasyCut 230 a 320 se zavěšením v těžišti EasyCut Balance se vyznačují vedle nízkého příkonu maximální stabilitou a vybavením. Další předností je snadné ovládání. Optimální výbava zaručí bezpečnou práci. Tříbodový závěs je stabilní a je schopen přenášet nejvyšší zatížení. Závěsný čep horního ramena je vysoko umístěný. Závěsný hák slouží pro bezpečné odložení karadnové hřídele při odstavení stroje. 

Díky zavěšení za Z rámu mají žací lišty zvětšený výkyv o 29˚nahoru a 20˚dolů. To umožňuje nasadit lišty na sečení svahů a příkopů. 

K ovládání nesených žacích strojů KRONE stačí jednočinná hydraulika. Zvládá změnu z pracovní do transportní polohy a naopak. Zavěšení na tříbodovém závěsu umožňuje při přepravě spustit ramena tak, aby byla zaručená dostatečná světlost. Tím se dosáhne bezpečné výšky lišty pod stromy, mosty a přístřešky. Speciální konstrukce a tvar nosného závěsu, nízké zavěšení a pohon žací lišty vzadu za vnějším bubnem zajišťují skutečně malou přepravní šířku. To vše také přispívá k jízdnímu komfortu. 

KRONE EasyCzt 360 a 400 se záběry 3.60 a 4.00 metry přesvědčují svojí nízkou potřebou příkonu, dobrým sečením a jednoduchým ovládáním. Tyto stroje nejsou jen na sečení luk a pastvin, ale jsou výbornou  volbou ve vysoko-produkčních oblastech. Podle provedení a směru otáček žacích disků je sečená hmota rozhozena na široko nebo shozena do řádků. Zavěšení do těžiště EasyCut Balance zajišťuje nejlepší kopírování a čistý pokos. Hydraulická nájezdová spojka skýtá vysokou ochranu proti poškození. Při kolizi uvolňuje a sklápí žací lištu nejen dozadu, ale současně ji také zvedá. Dvojčinný hydraulický válec, který ovládá stroj z přepravní do pracovní polohy, slouží také současně jako nájezdová pojistka. 

Aby nebyla posečená hmota přejížděna, jsou lišty EasyCut 360 a 400 opatřeny středově uspořádanými bubny k vytváření dvou řádků. Na přání lze bubny zaměnit za žací disky a sečená hmota je ukládána na široko. 

Velmi široké splazy z kalené oceli chrání žací nosník, snižují měrný tlak na půdu a šetří strniště. Desky splazů jsou našroubovány na žacím nosníku a jsou lehce výměnné. Všechny žací lišty EasyCut mají mezi splazovými deskami z přední strany žacího nosníku nárazové profily. Chrání žací nosníky proti poškození a díky svému profilu zlepšují průnik porostem. 

Nože se mohou volně protáčet na nosném čepu. Jsou jištěny, nemohou se vklínit, málo se opotřebovávají a mají samočistící efekt. Nože mají délku 112 mm a jsou speciální polokřížově vytvarované. Jejich předsazení zajišťuje čistý pracovní záběr. Materiál nožů je z vysoce kvalitní oceli, tím je dosaženo extrémní životnosti. Vzhledem k vyvážení se mění vždy v párech. Na zvláštní přání může být dodáno místo systému rychloupínání šroubové upínání nožů. 

 

 

 


Vyberte si: Fotogalerie | O firmě | Agrobazar | Servis | Financování | Kontakty