EasyCut 280 CV-Q, EasyCut 320 CV-Q

 

S žacími stroji EasyCut s vysoce výkonným kondicionérem CV vybaveným ocelovými prsty tvaru V je posečená píce z celého záběru rovnoměrně pomačkána. Upravená píce kondicionérem rovnoměrně zavadá a tak získáme špičkovou kvalitu krmení. Ocelové V prsty v kombinaci s protiplechem upravují píci s optimální intenzitou a bez poškození struktury rostlin. Pro každý rozchod kol a velikost pneumatik lze nastavit šířku ukládaného řádku tak, aby píce nebyla přejížděna. To je velkou předností zejména v méně únosných terénech. Pneumatiky tak nezamáčknou píci do půdy. 

Pohon žací lišty a kondicionéru řeší jedna společná převodovka. V ní je integrovaná dvoustupňová převodovka kondicionéru. Lze zařadit 600 nebo 900 otáček rotoru za minutu. Účinné působení rotoru je v prostoru mezi vnějším a vnitřním žacím bubnem. Tím může upravená hmota velmi rovnoměrně procházet celým ústrojím. 

Kondicionér s ocelovými prsty tvaru V od KRONE má vysokou průchodnost. Průměr rotoru 64 cm umožňuje plynulý tok materiálu a vysokou hltnost při kvalitní úpravě píce. K nastavení šířky ukládaných řádků mají všechny žací stroje EasyCut s kondicionérem v sériové výbavě stavitelné směrové clony.  Kondicionér a rýhovaný proti-plech upravují hmotu v celém rozsahu sečení, od levého po pravý žací disk. Tak je zajištěn plynulý tok píce v celém pracovním záběru a je dosaženo optimální rozložení píce. Přídavné směrové plechy umožňují širší rozhoz a tím ještě rychlejší zavadání píce. 

Zvednout žací lištu na souvrati zvládá jednočinný hydraulický válec. Při obracení na souvrati zůstávají ramena hydrauliky stále v nastavené poloze. 

Sklopení z přepravní do pracovní polohy provádí dvojčinný hydraulický válec. Je aktivní v obou směrech a tak garantuje bezporuchové sklápění až do úhlu 110˚mezi pracovní a přepravní polohou. 

Tříbodový závěs hydrauliky umožňuje, díky zavěšení na Z rámu, nižší polohu a tím se dosáhne povolené přepravní výšky a šířky i s lištou o pracovním záběru 3,14 m.

 

 

 


Vyberte si: Fotogalerie | O firmě | Agrobazar | Servis | Financování | Kontakty