EasyCut 28 P, EasyCut 32 P

 

 

Čelní žací lišty KRONE EasyCut 28 P a 32 P jsou zavěšeny v těžišti - EasyCut Balance. Předností tlačené soupravy je nižší vlastní hmotnost, velký rozsah pohybu směrem nahoru a dolů. Rovnoměrně rozložený přítlak v celém pracovním záběru zajišťuje čistý pokos.

Čelní lišty EasyCut 28 P a 32 P jsou zavěšené na výkyvném rámu. Volné zavěšení s výkyvem až 40 cm na každé straně umožňuje kopírovat každou půdní nerovnost. Seřiditelná brzda drží žací stroj při přepravě a obracení na souvratích ve vodorovné poloze. 

Tlačená čelní zavěšená lišta má dostatečný prostor pro naklápění nahoru i dolů. Dlouhé splazy a teleskopický horní závěs dovolují optimální kopírování zvlněného terénu. Velká přítlačná plocha umožňuje také v obtížných podmínkách dobré vedení a kopírování. Nízká přítlačná síla dovoluje lehký skluz.

Čelní nesené lišty EasyCut 28 P a 32 P mají dva, respektive čtyři odmítací bubny. Jsou umístěny vlevo a vpravo za žacími disky. Pohon bubnů zajišťují čelní kola od linie pohonu žacích disků. Bubny usměrňují tok sklízené píce do středu žacího stroje. Traktor nepřejíždí posečenou hmotu uloženou na řádku. 

Také u těchto žacích lišt se otáčí hnací elementy v olejové lázni. Velká ozubená čelní kola hlavní hnací linie zajišťují klidný a výkonný pohon. Malá čelní zubová kola pohání jednotlivé žací disky uložené na žacím nosníku. Pohon bubnů obstarávají malá čelní kola integrovaná do pohonu od hlavní linie. 

Pohon zajišťují čtyři řemeny, potom úlohu pohonu přebírá úhlová převodovka. Hřídel nesoucí odmítací buben pohání hlavní linii kol žacího nosníku. Volnoběžná spojka je integrovanou součástí kardanové hřídele, která je v sériové výbavě. 

Hnací řemeny napíná jedna pružina. Systém napínání je automatický s nízkými nároky na údržbu. Zajišťuje bezztrátový pohon a perfektní pokos.


Čelní lišty EasyCut nepřesahují transportní šířku 3,00 m a mohou se pohybovat při přejíždění z pole nebo na louku bez omezení i na veřejných komunikacích.

Čelní nesené lišty KRONE mohou pracovat sólo nebo v kombinace se vzadu nesenou lištou. Často pracují v soupravě se sběracím vozem.


 


Vyberte si: Fotogalerie | O firmě | Agrobazar | Servis | Financování | Kontakty