EasyCut 2800 CV, EasyCut 2801 CV, EasyCut 3200 CV, EasyCut 3201 CV, EasyCut 3210 CV

 

Žací sroje KRONE řady EasyCut jsou vyvinuty pro čisté a přesné sečení. Uzavřená, dokola svařená skříň žací lišty zůstává i po mnohaletém provozu těsná a tvarově stálá. Převodová kola o velkém průměru pracují v olejové lázni, dlouhodobě snášejí i ta nejvyšší zatížení a přesvědčí i tichým chodem. Pro ochranu žací lišty i strniště jsou všechny žací stroje EasyCut osazeny širokými splazy. Rychloupínací nože jsou standardní výbavou každého disku. 

Tyto stroje mají kompaktní konstrukci s robustním dvojitým rámem a díky své stranové oji nabízejí ideální předpoklady pro sečení dokola bez přerušení, bez zvedání a vracení se, a to i v zatáčkách a rozích pozemku. S otočnou převodovkou a krátkou ojí se mohou otočit takřka na místě. Otočná převodovka díky přenosu kroutícího momentu působí proti bočnímu zavěšení oje a zajišťuje tak dobré vedení stroje. Pneumatiky 15.0/55-17/10 běží velice lehce a jsou šetrné ke strništi. Kola nastavená se sbíhavostí 3˚ eliminují boční tahy a udržují přímý směr jízdy. 

EasyCut 3210 CV se středovou ojí a pracovním záběrem 3.140 mm mohou pracovat za traktorem vlevo i vpravo. Jsou ideální pro větší výměry. 

Díky vysoce výkonném prstovému kondicionéru CV s ocelovými V-prsty je píce zpracovávána rovnoměrně v celé šířce pracovního záběru. Kondicionér je velmi výkonný a díky svému průměru 64 cm zajišťuje kontinuální průtok píce, vysokou průchodnost a perfektní zpracování. Překrývá celý pracovní záběr stroje od levého až k pravému krajnímu žacímu bubnu. Vytváří rovnoměrný proud sklízené píce v celém záběru stroje a umožňuje její optimální rozložení. Doplňkové usměrňovací plechy pro rozhoz na široko jsou nastavitelné pomocí oválných otvorů v komoře.

Pohon žací jednotky i kondicionéru je řešen prostřednictvím společné převodovky. Integrovaná řaditelná převodovka pro pohon kondicionéru CV umožňuje upravit jeho otáčky ve dvou stupních: 600 a 900 ot/min. 

Z kabiny traktoru přestavíte hydrauhlicky žací stroj z pracovní polohy do přepravní. Abyste mohli využít celý pracovní záběr žacího stroje agregovaného traktory s různými rozchody kol, lze hydraulický válec pro natáčení stroje plynule přestavit do několika pozic. 

Dovjitý rám s žací jednotkou se zvedá nejen pro přepravu, ale i pro přejezd řádků jednočinnými hydraulickými válci. Při přepravě na komunikacích se zvednutý stroj zajišťuje uzavíracím ventilem. 

Přepravní rychlost 40 km/h umožňuje rychlý a bezproblémový transport po veřejných komunikacích. Přepravní šířka 2.565 mm, 3.000 mm a 3.140 mm nevyžaduje žádné zvláštní povolení

 

 

 


Vyberte si: Fotogalerie | O firmě | Agrobazar | Servis | Financování | Kontakty