KR 125, KR 130, KR 160

 

Lisy na kulaté balíky KRONE KR 125, 130 a 160 jsou celosvětově osvědčenou "klasikou"od KRONE. S mnoha praktickými výhodami jsou mnohostranně použitelné, pro slámu seno i siláž.

Od KRONE vyvinutý systém s plně  uzavřenou komorou na balíky a nekonečným obíhajícím příčkovým dopravníkem přesvědčí svou funkcí, montáží, obsluhou a údržbou.

Základním modelem všech lisů na kulaté balíky KRONE je stroj KR 125 - s nízkou vlastní hmotností, kompaktní montáží a nízkou potřebou výkonu.  Průměr a šířka balíků se pohybuje okolo 1,2 m, což je ideální pro následnou přepravu a další použití. 

Sběrač stroje KR 125 má pracovní šířku 1400 mm podle DIN 11220, dá se ovládat hydraulicky a zaaretovat v požadované výšce. Krátká dráha od sběrače k lisovací komoře zaručuje plynulý tok materiálu. 

Pro čistý sběr beze ztrát na nerovném podkladu jsou doporučená boční dotyková kola. Výškově nastavitelná dotyková kola jsou celá v ocelovém provedení nebo s pneumatikami. 

Nastavení výšky oje se provádí lehce a rychle. Mřížka zajišťuje oporu a stabilitu. Při otáčení oje se může popojet jak s horním tak také s dolním závěsem. Velmi málo krátkých hnacích řetězů a řetězových kol usnadní údržové práce a zvýší životnost. 

Oboustranný displej tlaku lisování informuje o momentálním naplnění komory vlevo a vpravo a podává pomocné pokyny pro vyrovnaný způsob jízdy. Lis tak bude rovnoměrně vyplněn po celé šířce a je zajištěn vznik nejlepších balíků. 

Lisy s pevnou komorou KR 130 a 160 se skvěle osvědčily u slámy sena a siláže. Jsou velmi silně dimenzovány, mají dlouhou životnost a pracují velmi spolehlivě.  Průměr balíků se pohybuje podle typu stroje kolem 1,2 nebo 1,5 m, šířka balíků je 1,2 m. Boční přiváděcí šneky se starají o plynulý tok a zcela pevné hrany balíků. Lisování v zatáčkách, rozích, na svazích a z širokého pokosu vyžaduje široký sběrač s pracovní šířkou 1.800 mm podle DIN 11220. Výkonný podavač plynule dopravuje hroty sběrače sebraný materiál do lisovací komory, kde jsou balíky co nejpevněji slisovány.

Lis na kulaté balíky KRONE KR 130 může být vybaven sběračem s hroty s 1.400 mm. Čtyři řady hrotů, malá vzdálenost hrotů a nárazový plech zaručují nejčistší sběr.

V zásobníku je místo až  na šest rolí motouzu. Doplňování se provádí jednoduše a rychle. Držák se stará o pevné usazení role motouzu. Zařízení pro navíjení sítě je vpředu v dohledu řidiče a je dimenzováno pro 2000 nebo 3000 obalení sítí. Je dobře přístupné. Další role sítě se dá vložit do zásobníku na motouz jako rezerva.Síť je přiváděna gumou potaženým válcem a hlinikovým válcem do komory na balíky. Boční třecí kolo pohání rozběh válců. Počet ovinutí se dá plynule nastavit.

Hydraulické startovací zařízení: U této varianty provádí začátek ovíjení sítě nebo motouzu hydraulický válec. Hydraulické startovací zařízení se ovládá ovládacím přístrojem na traktoru nebo ovládacím terminálem Komfort. 

S dvojitým vázáním motouzem se zkrátí prostoje při vázání až od 50%. Stihnete více balíků za hodinu, ušetříte naftu a mzdu a během pracovního dne můžete stihnout zpracovat větší plochu.  S KRONE dvojitým vázáním motouzem se konce motouzu nenachází na hranách balíku, ale uprostřed balíku, protože vazba začíná uprostřed a uprostřed také končí. Proto balíky zůstávají i po několikorém převážení tvarově stálé.

Stupňová řemenice udává počet ovinutí motouzu. Vedení motouzu se provádí od středu na obě strany. Po dokončení ovíjení se motouz ve středu balíku odřízne. Začátek ovíjení se spustí v základním vybavení ocelovým lankem.

Ukazatel tlaku slisování balíků se signalizačním tónem a signalizačním světlem je zvláštní příslušenství. Prodává řidiči informace, když je komora naplněna požadovaným tlakem, a když může začít ovíjení motouzem. 

 


Vyberte si: Fotogalerie | O firmě | Agrobazar | Servis | Financování | Kontakty