Swadro 35, Swadro 38, Swadro 42, Swadro 46

 

Jednorotorové shrnovače Swadro pro tříbodový závěs s pracovními šířkami od 3,5 m do 4,6 m přesvědčí vzorovou stabilitou a jedinečnou technikou a vyznačují se mnoha technickými znaky osvědčených velkoplošných shrnovačů KRONE. 

Jednorotorové shrnovače Swadro mají sériově tandemovou nápravu. Kola běží těsně u prstů. Tím dochází k nejlepšímu přizpůsobení půdě a zaručuje nejčistší shrabání na nerovném povrchu. Jednorotorový shrnovač je vybaven balonovými pneumatikami 16 x 6.5, 6 ply. Tyto pneumatiky zlepšují klidný chod a snižují hloubku stop po kolech. 

Jako zvláštní vybavení existuje přídavné, výškově přestavitelné a náběhem řízené opěrné kolo. Tím se shrnovač přizpůsobí ještě lépe nerovnému tvaru povrchu. Různé děrované segmenty zajišťují optimální vedení rotoru podle všech předpokladů. Pracovní výška rotoru se seřizuje jednostranně děrovaným segmentem. Závěs horního vedení do podélného otvoru umožňuje nasazení s předním podpěrným kolem. 

Nastavení pracovní výšky rotoru se provádí plynule, jednoduše a rychle ruční klikou ze sedadla traktoru. Výsledkem je bezeztrátový a čistý sběr píce. 

Svými až 13 tangenciálně uspořádanými prsty odkládají jednorotorové shrnovače Swadro pokos čistě do pravidelných řad. Nastavení řádkovací plachty je snadné. Podle množství píce, ale také požadované šířce řádku se nechá řádkovací plachta teleskopickou tyčí lehce vytáhnout nebo zasunout. Svým náběhovým zařízením svládá shrnovač KRONE optimálně také jízdu v nejužších zatáčkách. Díky kombinaci výkyvu a tlumičů jsou rotační shrnovače s rejdem ca. 20˚ absolutně obratné.  Tlumiče se starají v zatáčkách, při vysoké rychlosti stejně jako při sjezdech ze svahu o klidné nájezdové chování.

Vysoká hustota provozu a rychle jezdící traktory kladou vysoké nároky na připojené stroje v bodu bezpečnosti provozu. Shrnovače KRONE zcela splňují  tyto požadavky. Se zaklapnutými rameny prstů a do výšky vyklopenou řádkovací plachtou jsou jednorotorové shrnovače Swadro nejvýše kompaktní a nechají se rychle a bezpečně přemístit.

Pro dopravu se stroj zvedne. Přitom jedou tlumiče na doraz a drží rotor uprostřed za tříbodovým závěsem. Zde není třeba nic ručně zajišťovat. Vysoce dimenzovaná tažná pružina ulehčuje zdvih řádkovací plachty pro přepravu. Zároveň je rotor aretován proti pádu. Tím je zajištěna malá transportní šířka se stranově zaklapnutými rameny prstů.

 

 

 


Vyberte si: Fotogalerie | O firmě | Agrobazar | Servis | Financování | Kontakty